Ceny, producenci, opinie o tuszach

W ostatnim czasie, można zauważyć, iż kosmetologia to dziedzina, która rozwija się bardzo prężenie. Otóż, w wielu drogeriach odnajdziemy przeróżne kosmetyki, które należy stosować w zależności od typu cery czy wieku. Na szczególną uwagę zasługują tu kremy, cienie do powiek, kredki, pomadki do ust i oczywiście maskary, które mogą posiadać właściwości pogrubiające, wydłużające czy podkręcające. Ponadto, powstają nawet tusze wodoodporneoraz kosmetyki hiperalergiczne adresowane specjalnie do alergików czy osób noszących soczewki. Jednak tak naprawdę tylko maskary znanych producentów są warte polecenia, bowiem nie sklejają rzęs i nadają im fanatyczny wygląd.

Ceny, producenci, opinie o tuszach

Jakie tuszą są najlepsze?

Nie ulega wątpliwości, to że ogromnym uznaniem cieszą się maskary marki Astor, które od lat uznawane są za jedne z najlepszych. Przede wszystkim, ich wartość doceniają także gwiazdy filmowe, które bardzo chętnie promują je w spotach reklamowych. Z pewnością warto tu choćby wymienić tusz Volume Artist Maskara, który cechuje się delikatną konsystencją, dzięki czemu nie kruszy się i jest bardzo trwały, a także pozwala na osiągnięcie efektu długich rzęs. Niestety jego minusem jest nienajlepsza szczoteczka, która czasami je skleja . Nie mniejszym uznaniem cieszy się maskara Look Out, która rewelacyjnie podkręca rzęsy i co najważniejsze nie wysusza ich.

Poza tym, nie można tu nie wspomnieć o maskarach marki Max Faktor, które są cenione przez wszystkie panie na całym świecie. W pierwszej kolejności zwrócimy uwagę na tusz False Lash Effect Maskara, którego znakiem rozpoznawczym jest rekordowo duża szczoteczka, za pomocą której możemy w ekspresowym tempie nadać naszym rzęsom zalotne  spojrzenie. Ponadto, dzięki niemu są one fantastycznie rozdzielone i niesamowicie długie. Ale wbrew jego nazwie wcale nie daje on efektu sztucznych rzęs. Nie zapominamy także o tuszu Masterpiece Max, który nie tylko pogrubia, ale i wydłuża oraz podnosi rzęsy, ale nie daje efektu teatralnego spojrzenia. Oprócz tego, wiele zwolenniczek posiada maskara 2024 Calorie Curved Brush, która pogrubia i podkręca rzęsy i chyba nie ma żadnych wad.

Ponadto, dużą popularnością cieszą się maskary marki Rimmel. Warto tu choćby wymienić tusz Sexy Curves Mascara, charakteryzujący się oryginalnym kształtem szczoteczki. Ogromną jego zaletą jest to, że się nie obsypuje i jest trwały, ale na pewno nie daje rezultatu bardzo długich rzęs. Oczywiście, wiele pań sięga także po maskarę Glam Eyes, która rewelacyjnie rozdziela rzęsy i je wydłuża. Jednak zbyt szybko wysycha, co może powodować powstawanie grudek. Godny polecenia jest również tusz Extra Super Lash Maskara, posiadający właściwości wydłużające i pogrubiające. Poza tym, do dyspozycji mamy jeszcze maskary marki Maybelline, Oriflame, L’Oreal, Bourjois. 

Ile kosztują maskary znanych producentów?

Z pewnością do najdroższych należą tusze Max Faktor i Astor i L’Oreal, gdyż ich przeciętna cena oscyluje w granicach 35-50 złotych i jest uzależniona od rodzaju tuszu. Natomiast za maskary marki Remmel zapłacimy w przybliżeniu 15-35 złotych. Równie tanie są tusze marki Maybelline, Oriflame, Bourjois.