Wodoodporne tusze

Wodoodporne maskary to wspaniałe rozwiązanie podczas deszczowych dni oraz kąpieli w morzu czy w basenie, gdyż zapewniają nam perfekcyjny wizaż oczu bez względu na warunki pogodowe, a co najważniejsze nie musimy się martwić o to, iż rozmazał nam się tusz do rzęs np. w trakcie ulewy, co mogłoby wpłynąć na obniżenie naszej atrakcyjności. Przede wszystkim, wodoodporne tusze bogate są w specjalne lotne olejki i polimery, dzięki którym nasze rzęsy są odporne na działanie wody.

Wodoodporne tusze

Trzeba powiedzieć o tym, iż mimo bardzo bogatej oferty wodoodpornychkosmetyków, tylko niektóre z nich są godne polecenia, gdyż wyróżniają się najlepszą jakością. W pierwszej kolejności na uwagę zasługuje tusz Amazing Length’n Build Waterproof marki Gosh. Z pewnością, powinny po niego sięgać panie, preferujące aktywny tryb życia i uprawiające sport. Otóż, nie tylko upiększa rzęsy, ale również je odżywia dzięki temu, że w swym składzie zawiera pantenol i keratynę. Kolejną propozycją jest maskara Vulume Artist Waterproof marki Astor, czyli tusz w musie, który bajecznie zarówno podkręca jak i pogrubia rzęsy. Jego ogromną zaletą jest elastyczna szczoteczka i delikatna konsystencja, a co ciekawe według opinii wielu pań doskonale sprawdza się także podczas nurkowania. Ponadto, ciekawym kosmetykiem jest maskara Delfine-A-Lash Waterproof marki Maybelline. Trzeba powiedzieć o tym, że z powodzeniem po ten tusz mogą sięgnąć kobiety o wrażliwych oczach lub zmagające się z alergią. Ponadto, jest bardzo delikatny i wspaniale wydłuża rzęsy. Natomiast zwolenniczki podkręconych rzęs i wyrazistego makijażu powinny się zapoznać z tuszem Illusionist Waterproof Maximum Curlin Maskara marki Estee Lauder.

Jak nakładać maskarę wodoodporną?

Na początku warto powiedzieć o tym, iż perfekcyjny make-up oczu wykonany za pomocą wodoodpornego tuszu potrzebuje utrwalenia. Najlepiej w tym celu jest spryskać rzęsy wodą termiczną w sprayu lub zastosować odpowiedni kosmetyk utrwalający. Następnie nakładamy tusz zygzakiem, zaczynając od górnych rzęs. Po ich wyschnięciu warto powtórzyć czynność, aby makijaż był trwalszy.

Jak zmyć wodoodporny tusz do rzęs?

Oczywiście, nie do pomyślenia jest to, że nie zmywamy makijażu na noc, gdyż będzie to skutkowało łamaniem się rzęs pod wpływem zalegającej na nich maskarze. Oprócz tego, ryzyko wystąpienia zmarszczek wokół oczu, gdzie skóra jest bardzo delikatna, diametralnie wtedy wzrasta. Nie ulega wątpliwości to, że wodoodporne tusze trudniej jest zmyć, ale z pomocą przychodzą nam delikatne mleczka do demakijażu, które dokładnie oczyszczają oczy, ale przy tym nie wysuszają naskórka. Poza tym, na pewno bardzo skuteczny w usuwaniu tego typu maskary jest dwufazowy płyn z zawartością olejków, które rozpuszczają tusz. Warto pamiętać o tym, iż podczas demakijażu powinniśmy delikatnie przesuwać płatek wraz mleczkiem wokół oka, bowiem gwałtowne ruchy mogą go podrażnić.