Kolorowe tusze do rzęs

Nie ulega wątpliwości to, że większość pań nadaje swemu spojrzeniu magnetycznego wyglądu za pomocą tuszu do rzęs, dzięki któremu są one wydłużone, pogrubione czy podkręcone. Oczywiście, największym uznaniem cieszą się maskary w czarnym kolorze, które pasują wszystkim kobietom i są odpowiednie na każdą okazję. Jednak wspaniałą alternatywą dla nich są kolorowe tusze do rzęs, które są na czasie. Z pewnością, duże uznanie zyskują one podczas wiosny i lata, a także bardzo chętnie wybierane są w okresie karnawału.

Kolorowe tusze do rzęs

Jakie kolory tuszu do rzęs są na czasie?

W pierwszej kolejności warto tu wspomnieć o brązowych maskarach, które zajmują drugie miejsce na liście najpopularniejszych barw tuszu do rzęs. Przede wszystkim, adresowane są do kobiet o jasnej oprawie oczu, wspaniale komponują z fioletowymi cieniami do powiek i doskonale pasują do codziennego makijażu. Nie mniej modne są niebieskie maskary, które mogą przyjmować odcień szafirowy, błękitny, turkusowy czy granatowy i trzeba obiektywnie przyznać, iż wspaniale prezentują się w połączeniu z niebieskimi źrenicami, ponieważ dodają im wyrazistości. Natomiast panie o zielonych i brązowych oczach obowiązkowo muszą sięgnąć po fioletowe maskary, które sprawią iż ich spojrzenie będzie bardziej intensywne. Poza tym, niektóre panie sięgają również po zielone tusze to rzęs, które raczej nie są dobrym pomysłem, gdyż wyglądają po prostu dziwnie. Wyjątek stanowi ciemnoświerkowy odcień, ale w jego przypadku stawiamy raczej na powieki w naturalnym kolorze, ewentualnie możemy je ozdobić połyskującymi drobinkami wokół okolic oczu.

Ponadto, równie ekscentryczny może wydawać się czerwony tusz do rzęs, który wyłącznie odpowiedni jest na karnawał. Oprócz tego, dobrym pomysłem, jest pomalowanie tylko końcówek rzęs w tym kolorze, gdyż wtedy nie będziemy prezentować się groteskowo. Natomiast panie, które cenią sobie oryginalność i lubią wyróżniać się z tłumu, stawiają na błyszczące maskary. Mowa tu głownie o odcieniach złota i srebra, które muszą być odpowiednio nałożone, by nasz wizaż oczu nie wyglądał na kiczowaty. Trzeba wyraźnie podkreślić to, że tusze do rzęs w tym kolorze rewelacyjnie sprawdzają się podczas balów przebierańców, w szczególności gdy stylizujemy się na królową śniegu. Poza tym, kobiety posiadają do dyspozycji jeszcze białe maskary, które dają ciekawy efekt artystyczny, chociaż musimy być świadome tego, iż przeważnie stosując ten odcień, wyglądamy trochę teatralnie. Nie zapominamy także o tęczowych tuszach do rzęs, które są bardzo zjawiskowe.

A, więc nie należy obawiać się stosowania kolorowych tuszów do rzęs, gdyż dzięki nim możemy prezentować się niepowtarzalnie. Jednak musimy pamiętać o tym, iż wybór koloru maskary powinniśmy w dużej mierze uzależnić od barwy oczu, okazji czy stylizacji. Najważniejsze jednak jest to, by jej odcień współgrał także z kolorem cieni do powiek, kresek do oczu czy eyelinerem.