Jak ładnie pomalować dolne rzęsy?

Tuszowanie rzęs wymaga niemałej wprawy, gdyż wbrew powszechnej opinii niełatwo jest nadać im piękny i zjawiskowy wygląd. Przede wszystkim, najwięcej problemów mają kobiety z tym, żeby ich nie posklejać i nie pozostawić na nich grudek. Oprócz tego, bardzo uciążliwie bywa odbijanie się pomalowanych rzęs na górnej lub dolnej powiece, ponieważ nie zawsze zabrudzenia można usunąć bez uszkodzenia makijażu. Warto podkreślić to, iż niemało trudności sprawia paniom pomalowanie dolnych rzęs, gdyż są one niezwykle delikatne, szybciej się łamią i nie znoszą nadmiaru kosmetyku.

Jak ładnie pomalować dolne rzęsy

Jak ślicznie pomalować dolne rzęsy?

Po pierwsze, kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniej maskary, z czym nie powinno być najmniejsze kłopotu, bowiem niektóre firmy kosmetyczne stworzyły specjalną linię tuszów przeznaczonych wyłącznie do malowania dolnych rzęs. Mowa tu m.in. o Maskarze Baby Cils marki Bourjois, która wyróżnia się mini szczoteczką. Przede wszystkim, dzięki niej można równomiernie pomalować wszystkie rzęsy, dzięki czemu nasz makijaż  wykonany jest perfekcyjnie. Ponadto, tego rodzaju tusze najczęściej posiadają właściwości wydłużające, ale przy tym nie sklejają rzęs ani nie kruszą się. Oczywiście, godne polecenia są wyłącznie maskary znanych producentów, bowiem nie uczulają one oczu, co jest niesamowicie ważne w przypadku alergików czy osób noszących soczewki.

Gdy już wybierzemy właściwy tusz, przechodzimy do malowania rzęs. Na początku musimy pamiętać o tym, by odpowiednio oczyścić szczoteczkę, najlepiej za pomocą tonika lub mleczka kosmetycznego. Następnie zwracamy uwagę na to, by na szczoteczce nie znajdowało się zbyt dużo tuszu, ponieważ jego nadmiar na dolnych rzęsach jest ciężko usunąć. Oprócz tego, wskazane jest, by pomalować dolne rzęsy w pierwszej kolejności, a przy tej czynności otwieramy szeroko oczy, co ułatwi nam ich tuszowanie. Kolejno  rozpoczynamy ich malowanie od wewnętrznych kącików i kierujemy się w stronę zewnętrznych kącików oczu. Pamiętamy o tym, by nasze ruchy były delikatne, bowiem dolne rzęsy są bardzo wrażliwe i często się łamią.

Poza tym, w przypadku dolnych rzęs rezygnujemy również z nakładania wielu warstw tuszu, gdyż wtedy nie prezentują się one ładnie. Ponadto, niektóre panie, chcąc wyglądać naturalnie, decydują się tylko na pomalowanie rzęs, znajdujących się przy zewnętrznych kącikach oczu lub rezygnują w ogóle z ich tuszowania. Z pewnością, najokazalej wyglądają, gdy są pomalowane czarną maskarą, bowiem kolorowe tusze zazwyczaj na dolnych rzęsach nie sprawiają pozytywnego wrażenia.

Nie ulega wątpliwości to, że tuszowanie dolnych rzęs wymaga niemałej precyzji, ale gdy będziemy stosować odpowiedni kosmetyk i pamiętać podczas ich malowania o powyższych wskazówkach, na pewno będą prezentować się bajecznie.