Maskary podkręcające i pogrubiające

Nie od dziś wiadomo, iż marzeniem większości pań są długie rzęsy, jednak nie wszystkie kobiety zostały nimi obdarzone przez naturę. Ale nie ma powodu do zmartwień, bowiem wszelkie braki można uzupełnić przy stosowaniu odpowiednich maskar. Przede wszystkim, mówimy tu markowych tuszach do rzęs, które dzięki właściwie  wyprofilowanym szczoteczkom rewelacyjnie je podkręcają, sprawiając, że nasze spojrzenie jest zalotne, co skutkuje tym, iż panowie mogą po prostu godzinami wpatrywać się w nasze oczy.

Maskary podkręcające i pogrubiające

Trzeba wyraźnie podkreślić to, że tusze podkręcające zazwyczaj posiadają charakterystyczną szczoteczkę w kształcie łuku. Poza tym, jej ząbki powinny być dosyć rzadkie, aby ułatwiały rozczesywanie wszystkich rzęs, a także nie powodowały ich sklejania. Ponadto, musimy pamiętać o tym, że tego typu maskarę nakładamy na wpół przymkniętych powiekach, bowiem wtedy rezultat podkręcenia jest bardziej zauważalny. Nie ulega wątpliwości to, że dobry tusz podkręcający wyróżnia się niezbyt gęstą konsystencją, w związku z czym możemy nałożyć więcej niż jedną warstwę kosmetyku na rzęsy, jednak pamiętamy o umiarze w jego stosowaniu. Z pewnością, najczęściej korzystają z nich panie, które posiadają proste rzęsy, które chcą jeszcze bardziej podkreślić. Należy też wspomnieć o tym, iż owe podkręcenie rzęs jest możliwe dzięki specjalnym składnikom, które są w zawartości tuszu. Otóż, owe substancje po wyschnięciu kurczą się, co skutkuje podkręceniem rzęs.

Warto również powiedzieć o tym, iż dla niektórych kobiet zmorą są cienkie i rzadkie rzęsy, ale na szczęście z myślą o nich producenci kosmetyków stworzyli maskary pogrubiające, które naprawdę potrafią zdziałać cuda. Oczywiście, znakiem rozpoznawczym tego rodzaju tuszów jest prosta, gęsta szczoteczkaoraz równie gęsta konsystencja kosmetyku, która może utrudniać jego aplikację. Przede wszystkim, bardzo trzeba uważać na to, by niechcący nie osiągnąć efektu posklejanych rzęs, które prezentują się koszmarnie. W związku z czym należy postawić wyłącznie ma maskary znanych marek, posiadające wiele pozytywnych opinii, które potwierdzają ich najwyższą jakość.

Godne podkreślenie jest także te, że zarówno tusze podkręcające jak i pogrubiające cechują się bogatym asortymentem, bowiem dostępne są nie tylko czarne maskary, ale i zielone, niebieskie, czerwone czy fioletowe. Ponadto, do dyspozycji mamy jeszcze tusze wodoodporne, doskonale naddające się na basen. Oprócz tego, w wielu drogeriach odnajdziemy maskary typu „dwa w jednym”,czyli np. wydłużająco-pogrubiające czy wydłużająco-podkręcające.

W związku z czym proste czy rzadkie rzęsy nie stanowią obecnie już żadnego problemu, ponieważ z pomocą przychodzą nam dobre maskary pogrubiające i podkręcające.