Tusz do rzęs GUERLAIN, LE 2 DE GUERLAIN

Legenda wśród kosmetyków i perfum to bez wątpienia francuska marka Guerlain. Należy do najbardziej znanych i najstarszych marek, ponieważ jej tradycja sięga przeszło 180 lat wstecz. Pierwsze wody perfumowane pod szyldem Guerlain sprzedawano już na początku XIX wieku. Nic dziwnego, że dziś marka łączy się z najbardziej znanymi nazwiskami świata.

guerlain

Szczotka: dwa rodzaje – duża, gęsta silikonowa i mniejsza wyprofilowana z miękkiego włosia
Efekty: zwiększenie objętości, wydłużenie i podkręcenie

Podwójna natura tuszu Le 2 de Guerlain to na pewno innowacja. Maskara posiada dwie szczoteczki i to właśnie dzięki nim można uzyskać efekt precyzyjnie pomalowanych rzęs. Głównym zadaniem tego produktu jest uzyskanie profesjonalnego makijażu. Z tego względu wyposażono go w dwa aplikatory. Większa szczoteczka (główna) służy do tuszowania długich i grubych rzęs, nadaje im wyrazistości i wydłuża. Mniejszy aplikator jest specjalnie wyprofilowany tak, aby docierać w kąciki oka, dokładnie malować nawet najcieńsze i najmniejsze rzęsy.

Jak przystało na światowej sławy markę znaną z najlepszych zapachów, także tusz do rzęs Le 2 de Guerlain to formuła perfumowana. Przy okazji warto nadmienić, że opakowanie tej maskary zostało zaprojektowane przez projektantkę wielu ekskluzywnych przedmiotów, Helle Damkjaer. Zdecydowanie udało się jej połączyć funkcjonalność z niekwestionowaną elegancją. Rzadko zwraca się na to uwagę, ale tym razem maskara Guerlain zbiera pochwały za jakość wykonania i projekt tego solidnego opakowania.

Działanie maskary Le 2 de Guerlain to efekt przemyślanej koncepcji. Zgodność opinii pod tym względem jest zaskakująca. Tusz do rzęs działa, choć nie do końca tak, jak opisuje to producent. Nie da się mu odmówić jej wydłużania i podkręcania. Rzęsy pozostają elastyczne i nie usztywniają się nawet pod kilkoma warstwami. To jednak nie zmienia faktu, że w opinii użytkowniczek maskara Guerlain nie pogrubia tak intensywnie, jak tego oczekujemy, a więc objętość nie jest idealna.

Sama formuła jest bardzo wydajna. Nawet pod koniec stosowania maskara nie wysycha, nie zbija się i nie tworzy grudek. To zdecydowana przewaga nad konkurencyjnymi produktami. Le 2 de Guerlain rozprowadza się bardzo równomiernie, pokrywając każdą rzęsę intensywną czernią. Rzęsy nie są sklejone. Wiele plusów w recenzjach maskara zbiera także za łatwość w usuwaniu. Nie ma żadnego problemu z demakijażem, mimo że formuła jest dość trwała.