Tusz do rzęs SHISEIDO, PERFECT MASCARA DEFINING VOLUME

Shiseido to japońska marka, która przede wszystkim znana jest jako najstarszy producent kosmetyków do pielęgnacji skóry. Początkiem dla stworzenia azjatyckiego giganta kosmetycznego była lokalna apteka, w której pod koniec lat 90. zdecydowano się sprzedawać coś więcej niż tylko witaminy. Aktualnie Shiseido ma rozwiniętą na cały świat sieć sprzedaży, a w swojej ofercie oprócz produktów pielęgnacyjnych posiada także perełki takie jak np. tusz do rzęs Perfect Mascara Defining Volume.

shiseido

Szczotka: wykonana z miękkiego włosia, klasyczna, prosta i dość gęsta, zaokrąglona na końcu
Efekty: intensywne pogrubienie, zagęszczenie i rozdzielenie

Shiseido to jedna z droższych maskar intensywnie pogrubiających. Dodaje objętości za sprawą pogrubienia włosków, uniesienia ich u nasady, zagęszczenia i rozdzielenia. Opinie na temat działania tuszu Perfect Mascara Defining Volume są podzielone, co wynika z różnych oczekiwań. Tusz raczej nie sprawdzi się u osób oczekujących teatralnego efektu. Daje dość miękkie i naturalne wykończenie. Po kilku precyzyjnie nałożonych warstwach może przynieść efekt typowo sztucznych rzęs, ale spektakularne rezultaty to ryzyko pajęczych nóżek z posklejanych rzęs.

Maskara od Shiseido, jak przystało na kosmetyk od producenta stricte pielęgnacyjnych nowości, również wygładza, pielęgnuje i odżywia rzęsy. Oprócz stylizacji rzęs zapewnia im jednocześnie kurację upiększającą, a więc włoski nie osłabiają się pod wpływem częstego stosowania maskary. Choć pośród opinii o Perfect Mascara Defining Volume pojawiają się te, w których czytamy, że maskara nadmiernie obciąża rzęsy. To również kwestia ilości zaaplikowanego produktu.

Wodoodporna formuła zapewnia bardzo dobrą trwałość. To jednak wiąże się również z tym, że Shiseido Perfect Mascara Defining Volume jest bardzo trudna do demakijażu. Nie pozbędziemy się jej z rzęs zwykłym płynem micelarnym. Konieczna jest pomoc dwufazowego płynu do demakijażu lub tłustego olejku. Wysoka trwałość skutkuje efektem, który utrzymuje się na rzęsach bardzo długo. Tusz nie rozmazuje się i nie osypuje, jest całkowicie odporny na pot i łzy.

Zniechęcać do kupna tej maskary może za to zapach. Shiseido opisuje swoją maskarę jako bezzapachową, ale recenzje mówią same za siebie. Perfect Mascara nie ma zbyt przyjemnego zapachu, a dla wrażliwych nosów może okazać się zbyt uciążliwy. Aplikator to klasyczna, prosta szczoteczka wykonana ze specjalnie karbowanych włókien. Użytkowniczki przyznają, że jest dość wygodna, mimo że jej włosie jest wyjątkowo gęste.