Tusz do rzęs COLLISTAR, INFINITO

Włoska siła dla perfekcyjnego piękna to właśnie definicja marki Collistar. Pierwotnie był to oddział włoskiej firmy farmaceutycznej, jednak w połowie lat 80. losy marki zostały pokierowane w zupełnie innym kierunku. Niedawno minęło 30-lecie istnienia Collistar. Warto przypomnieć, jaka filozofia przyświeca temu producentowi. Oferowanie doskonałych jakościowo kosmetyków, które są skuteczne i mają konkurencyjne ceny. Świetnie widać to na przykładzie bestsellerowej maskary Infinito, konkurencyjnej dla dużo droższych propozycji.

collistar

Szczotka: wykonana z elastomeru z rzadkimi włoskami o różnych długościach
Efekty: pogrubienie, zwiększenie objętości, długotrwałe podkręcenie

Formuła tuszu Infinito od Collistar opiera się na połączeniu naturalnych wosków ze składnikami dodatkowymi. Kompleks wosków pozyskiwanych z ryżu zapewnia idealnie pogrubienie rzęs bez zbędnej chemii. Produkt wzbogacono o panthenol, który silnie nawilża rzęsy oraz dodatkowy składnik odżywczy, czyli oliwę z oliwek. Rozświetlenie spojrzenia to zasługa dwóch rodzajów pereł, jakie zastosowano w maskarze Collistar Infinito. Multiodbijające podkreślają głębię koloru, a zmikronizowane odbijają światło, zapewniając efekt skrzącego się blasku na powierzchni rzęs.

Działanie maskary zgodnie uznano za rewelację. Infinito gwarantuje nieskończone pogrubienie, podkręcenie i wydłużenie rzęs, które stają się idealną oprawą dla oczu. Według opinii świetnie sprawdza się nawet na rzadkich i prostych rzęsach, które skutecznie wydłuża i pogrubia. Nikt nie odnotował problemu z rozdzielaniem rzęs, bo Infinito nie skleja włosków, a wręcz je rozczesuje. Pod względem efektów można powiedzieć, że jest to maskara niemal idealna.

Niemal idealna, gdyby nie niedopracowany aplikator. Bardzo wiele użytkowniczek zwracało uwagę na to, że szczoteczka nabiera zbyt dużo tuszu, co znacznie utrudnia aplikację. Aplikator od Collistar wykonano z elastomeru (niebywale elastycznego tworzywa sztucznego). Ma starannie oddzielone wypustki, dość rzadko rozstawione. Taki kształt i materiał ma gwarantować dokładne wymodelowanie rzęs, jednak pośród dobrych opinii przewija się wiele takich, gdzie zwraca się uwagę na zbyt rzadką szczoteczkę.

Na duży plus zasługuje bardzo długi termin przydatności, który odróżnia maskarę Infinito od droższych zamienników z innych firm. Pod tym względem Collistar robi poważną konkurencję. Jego formuła nie zmienia się z czasem, cały czas pozostaje taka sama i nie gęstnieje z upływem tygodni. Tusz zachowuje świeżość przynajmniej przez trzy miesiące, po których powinno się go wymieniać, ale według opinii spokojnie można tuszować się nim jeszcze dłużej.