Tusz do rzęs MAC, STUDIO FIX BOLDBLACK LASH

Wiodąca marka produktów kosmetycznych do profesjonalnego użytku to z pewnością MAC, co w rozwinięciu oznacza Make-up Art Cosmetics. Została stworzona w połowie lat 80. w Toronto, a dziś stanowi integralną część grupy Estée Lauder Companies. Markę wyróżnia przede wszystkim poszanowanie w świecie wizażu. Reputacja MAC to efekt tradycji przekazywanej sobie w środowisku artystów makijażu, modelek, fotografów i makijażystów. Tusz do rzęs Studio Fix Boldblack Lash to jeden z chętniej wykorzystywanych przez profesjonalistów produktów.

STUDIO FIX BOLDBLACK LASH

Szczotka: silikonowa, prosta i dość wąska, o sztywnych wypustkach jednakowej długości
Efekty: wydłużenie, rozdzielenie i uniesienie

Maskara Studio Fix Boldblack Lash to innowacyjna formuła, która zapewnia efekt wyrazistego spojrzenia i rzęs pełnych objętości. Produkt jest mocno kryjący. Ma kolor głębokiej czerni i konsystencję delikatnego musu. Doskonałe napigmentowanie ułatwia uzyskanie spektakularnego efektu, a długotrwała formuła nadaje rzęsom większej wyrazistości na długi czas. Żadna z użytkowniczek nie ma większych zastrzeżeń co do efektów działania maskary MAC.

Samo działanie na różnych rzęsach sprawdza się inaczej. Opinie na temat specyfiki tuszu Studio Fix Boldblack Lash są podzielne. Jedni podkreślają długotrwałość tuszu, który nie osypuje się i zapewnia idealny wygląd rzęs przez cały dzień. Z kolei inni piszą o tym, że efekty po zastosowaniu maskary są zadowalające, za to trwałość pozostawia wiele do życzenia. Tusz ma się kruszyć i odbijać na powiekach pod koniec dnia. Efekt pandy zauważyła u siebie znaczna część kobiet.

Aplikator tuszu MAC nie wyróżnia się mocno na tle innych produktów, ale można to uznać za plus. Szczoteczkę wykonano z silikonu. Zapewnia precyzyjne tuszowanie, bo nie wygina się pod ciężarem rzęs. Krótkie, sztywne i równo rozstawione ząbki idealnie rozczesują włoski i unoszą je od samej nasady. W tej kwestii występuje pełna zgodność opinii.

Pojawia się jednak problem konsystencji tuszu. Maskara Studio Fix Boldblack Lash rzeczywiście ma konsystencję musu, która dla niektórych okazuje się sporym utrudnieniem w nakładaniu. Poza tym produkt natychmiastowo zasycha na rzęsach, co nie pozwala na dokładne rozprowadzenie tuszu. Mimo nieco innej konsystencji maskara od MAC nie skleja rzęs i zapewnia im naturalne wydłużenie.